۹۱۹۹۳۳۴۱۹
طرح اعتراض قصابان نسبت به افزایش عوارض و بهای خدمات در کشتارگاه و پیگیری شهرداری برای ساماندهی امور در کشتارگاه مهم‌ترین موضوع جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر بود.

خبرگزاری فارس: کاهش آمار کشتار در کشتارگاه‌های کاشمر / مخالفت قصابان کاشمری با افزایش نرخ عوارض کشتار

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، پیش از ظهر امروز در یکصد و چهاردهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر کاشمر صورتجلسه قصابان کاشمر که با امضای رئیس اتحادیه صنفشان به شورای اسلامی شهر کاشمر ارسال شده بود، در دستور کار قرار گرفت.

در این صورت جلسه آمده بود: صنف قصابان راجع به نرخ تثبیتی عوارض کشتارگاه با توجه به دو برابر شدن آن مخالفت دارد، در ضمن پیش‌سرد کشتارگاه مبلغ ۲ هزار تومان هر کیلو افزایش می‌یابد و با دو برابر شدن عوارض کشتارگاه مبلغ هزار تومان هر کیو گوشت افزایش پیدا می‌کند که این مورد هم در حق مردم و هم در حق فروشنده و تولید کننده اجحاف و سبب می‌شود که مردم شهرستان گوشت مورد نیاز خود را از روستاهای همجوار تهیه و تأمین می‌کنند، لذا با توجه به توضیحات فوق سلامت مردم در خطر جدی قرار می‌گیرد.

در ادامه این صورتجلسه که رونوشت آن به فرمانداری، شورای شهر و شهرداری، دامپزشکی، امام جمعه، نماینده مردم و شبکه بهداشت ارسال شده است آمده است: در مورد تاریخ مصرف گوشت آیا دو روز تأیید شده بهداشت مورد تأیید است که در مورد قصابان به اجرا گذاشته شده است؟

در صورت عدم موارد فوق قصابان خواهان نظارت جدی بهداشت و دامپزشکی تا شعاع ۱۵ کیلومتری کاشمر را دارند. افرادی که به صورت غیر مستقیم به قصابان و کشتارگاه خدمات می‌رسانند با گرانی عوارض و دادن خدمات جدید کشتارگاه سبب بیکاری عده‌ جدیدی از همشهریان می‌شود؛ در ضمن هیچ نوع تضمینی بابت نگهداری گوسفند و گوشت از جانب مسئول کشتارگاه قابل قبول نیست، ضمنا افزایش نرخ عوارض کشتارگاه بدون هیچ هماهنگی با صنف و رئیس اتحادیه انجام گرفته است.

در ادامه شهردار کاشمر با اشاره به لزوم تأمین فرآورده‌های خام دامی برای استفاده شهروندان گفت: شهرداری کاشمر در کشتارگاه دام به دنبال سر و سامان دادن و نظارت دقیق و جدی به موضوع کشتار است تا از خروج گوشت های فاقد تأیید دامپزشکی جلوگیری کند.

جعفر سلیمانی با تأکید بر اینکه شهرداری در راستای تأمین زیرساخت‌ها اقدامات خوبی انجام داده و تلاش می‌کند کمبودها و نیازهای زیرساختی را فراهم کند یادآور شد: شهرداری در بحث واگذاری کشتارگاه به دنبال کسب منفعت نیست، بلکه درصدد است با واگذاری آن به بخش خصوصی بتواند ضمن ارتقای خدمات، گوشت سالم و بهداشتی مورد تأیید دامپزشکی را به بازار عرضه کند.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی که امسال مدیریت کشتارگاه را بر عهده گرفته دارای سوابق مثبت و مورد تأیید مجموعه دامپزشکی و شورای شهر در بحث ارائه خدمات در کشتارگاه است خاطرنشان کرد: در حال حاضر هر گوسفندی که در کشتار می‌شود پس از تأیید دامپزشکی برچسب به لاشه نصب می‌شود که در آن زمان کشتار و تاریخ مصرف آن درج شده است که این مهم سبب نارضایتی و گلایه قصابان شده است.

شهردار کاشمر با اشاره به بیماری‌های مشترک انسان و دام و جلوگیری از مبتلا شدن مردم به این گونه بیماری‌ها از طریق مصرف گوشت آلوده و غیر بهداشتی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این است که کشتار با رعایت دقیق موازین شرعی و بهداشتی انجام شود و با درج مشخصات از زمان کشتار بر روی لاشه مردم بتوانند با اطمینان از این فرآورده استفاده کنند.

وی با تأکید بر اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی مردم نسبت به آثار و مضرات استفاده از گوشت های فاقد برچسب و مهر تأییدیه دامپزشکی تصریح کرد: در راستای حفظ سلامتی مردم با اطلاع‌رسانی باید به سمتی حرکت کنیم که شهروندان از خرید گوشت‌های فاقد مهر دامپزشکی و برچسب مشخصات کشتار خودداری کنند.

سلیمانی با بیان اینکه در حال حاضر آمار کشتار در کشتارگاه کاهش یافته است گفت: دستگاه‌های متولی نظارت بر کشتارهای غیر مجاز و عرضه آن باید در این راستا با شناسایی متخلفین مانع از ورود این گوشت ها به واحدهای قصابی شوند.

در این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر کاشمر نیز با اشاره به مراقبت و حفاظت از سلامت شهروندان خواستار تأمین زیرساخت‌های موردنیاز در مجموعه کشتارگاه از سوی شهرداری و نیز نظارت جدی دستگاه‌های متولی بر کشتارهای غیر مجاز شدند.

 

دیدگاه تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *