۲۰۱۷۰۲۰۸_۱۲۵۸۴۶

زیرساخت‌های لازم برای فعالیت نخبگان در کاشمر فراهم شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کاشمر، حجت‌الاسلام میثم خزاعی صبح امروز در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر کاشمر اظهار داشت: سال گذشته و در بدو آغاز به کار کمیسیون پژوهش شورای شهر برای نخستین‌بار اقدام به شناسایی نخبگان در سطح شهرستان کردیم و در این راستا نیز ۱۵۰ نخبه در زمینه‌های مختلف شناسایی کردیم.

وی با تأکید بر ضرورت راه‌اندازی مرکز و یا پارک فناوری در شهرستان گفت: با توجه به پایان مرحله نخست و شناسایی نخبگان در گام دوم تلاش می‌کنیم تا زمینه ثبت اختراع و ارسال دستاوردهای جوانان کاشمری به سایر شهرستان‌ها علاوه بر حمایت از نخبگان زمینه اشتغال و فعالیت را هم فراهم کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با اشاره به اینکه کمیسیون پژوهش شورا به علت نوپا بودن با مشکلات مالی روبه‌روست خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم با تشکیل کمیته‌های مختلفی در این کمیسیون بتوانیم شرایط ایجاد زیرساخت‌های لازم برای حمایت از نخبگان ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون پژوهش شورا در سال جدید علاوه بر انجام طرح‌های مطالعاتی در حوزه مدیریت شهری، به دنبال برگزاری دو همایش در این حوزه است، یادآور شد: بنا داریم در حاشیه این دو همایش اختراعات و فعالیت‌های انجام شده توسط نخبگان شهرستان را در قالب نمایشگاهی معرفی کنیم.

خزاعی با ابراز خرسندی از اینکه کاشمر به لحاظ مسایل سیاسی در سطح کشور از جایگاه خوبی برخوردار است و در این حوزه حرف برای گفتن دارد، تصریح کرد: امیدوارم در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی نامگذاری شده است بتوانیم همان‌گونه که در مسایل سیاسی به خوبی رشد کرده‌ایم با حمایت از نخبگان و فعالان فرهنگی بتوانیم گام‌های مهمی در حوزه فرهنگ و اقتصاد نیز برداریم.

مسئول کمیسیون پژوهش شورای اسلامی شهر کاشمر همچنین با محکوم کردن اقدام عربستان صعودی در تجاوز به دو نوجوان ایرانی، اقدام وزارت ارشاد و سازمان حج و زیارت در توقف اعزام به عمره در راستای حفظ عزت و جایگاه ملت ایران تقدیر کرد و گفت: عمره یک عمل مستحبی است اما آنچه باعث عزت ملت شد اقدام با تدبیر دولت تدبیر و امید و عنایات خاص مراجع بود و امیدواریم شاهد برخورد شدید با عوامل این حرکت غیر‌انسانی باشیم.

دیدگاه تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *