ad

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر خواستار تشکیل شورایی به منظور جانمایی و نظارت بر قیمت قبور در زیارتگاه‌های این شهر شد.

حجت‌الاسلام میثم خزاعی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کاشمر اظهار داشت: متأسفانه افزایش بی‌رویه قیمت قبر و نیز اضافه کردن قبر جدید در اماکن زیارتی کاشمر به یک معضل تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه وزارتخانه‌های بهداشت و کشور با صدور بخشنامه‌هایی دفن اموات را در داخل شهرها ممنوع اعلام کرده‌اند، یادآور شد: نظارت بر این مهم و رعایت موازین دفن اموات در اختیار شهرداری بوده و اگر قرار است اموات در مجموعه‌های زیارتی دفن شوند باید شورایی در این ارتباط تشکیل شود و بر نحوه فعالیت و دفن اموات نظارت کند.

عضو شورای اسلامی شهر کاشمر با تأکید بر اینکه شورای اسلامی شهر مخالف دفن اموات در اماکن و بقاع متبرکه نیست، خاطرنشان کرد: باید دفن اموات در این مجموعه‌ها با ارائه طرحی جامع و حساب شده باشد نه اینکه فضا را با دفن اموات دچار مشکل کنیم.

وی با انتقاد از رشد بی‌رویه قیمت قبر در اماکن زیارتی کاشمر گفت: در حال حاضر یک قبر در بقاع متبرکه و زیارتگاه‌های کاشمر از ۳۵ میلیون ریال تا ۲۰۰ میلیون ریال به فروش می‌رسد.

خزاعی با بیان اینکه نظارت بر نحوه تعیین قیمت و افزایش قبور مستلزم تشکیل شورایی در این زمینه است، افزود: باید با تدوین و ارائه طرحی مدون، جانمایی قبور انجام شود و از ایجاد قبور خارج از تصمیمات این شورا جلوگیری شود.

به گزارش فارس، در حال حاضر شهروندان کاشمری به دلیل اعتقادات دینی و ارادتی که به خاندان عصمت و طهارت دارند با وجود فراهم بودن فضایی در خارج از شهر، ترجیح می‌دهند با پرداخت هزینه‌های زیاد اموات خود را در آستان مقدس امامزاده سید حمزه و زیارتگاه شهید آیت‌الله سید حسن مدرس دفن کنند.

دیدگاه تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *